Nováčikom

Na akých stoloch prebieha turnaj v stolnom hokeji?

Typov hracích stolov je niekoľko. Oficiálnym typom pre stolnohokejové súťaže na svete sú stoly STIGA PLAY OFF so základnými tímami Švédska a Fínska. Dobré sú aj družstvá Ruska, Českej republiky, Kanady, USA a biely tím avšak na TURNAJOCH sa nesmú používať. U nás tak predávané stoly STANLEY CUP sú nevhodné, parametre figúrok hráčov sú odlišné. S NHL figúrkami rozhodne nehrajte.

 

Môže sa úplný začiatočník zúčastniť turnaja v stolnom hokeji?

Samozrejme. Turnaja v stolnom hokeji sa môže zúčastniť ktokoľvek. Turnaje sa organizujú aj pre začínajúcich hráčov, nadšencov stolného hokeja. Hrací systém každého turnaja je nastavený tak, že každý hráč odohrá množstvo zápasov s najlepšími hráčmi, ale aj so súpermi rovnakej výkonnostnej kategórie. Srdečne Vás pozývame, príďte si zahrať a pomeriť sily aj na naše ligové zápasy.

 

Čo potrebujem k účasti na turnaji?

V prvom rade chuť hrať. Ďalej je potrebné sa prezentovať na turnaj v určenom čase. Pri prezentácii treba uhradiť štartovné vyhlásené organizátorom. A nakoniec ešte jedna dôležitá vec, každý účastník turnaja musí mať k dispozícii vlastný puk. Ten si možno kúpiť od organizátora priamo na turnaji alebo kúpiť na internet. Cena jedného puku sa pohybuje v hodnote cca 1,80€.

Oboznámte sa takisto  s pravidlami stolného hokeja ... www.trefik.cz/stiga/doc/pravidla.htm

Doporučujeme si pozrieť aj školu stolného hokeja ...   www.trefik.cz/stiga/skola/skola.htm

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás smelo kontaktujte.